Francouzská cibulová polévka “cibulačka” a párování s nápoji

Světoznámá francouzská cibulová polévka se proslavila díky barům a hospodám v sousedství pařížské tržnice Les Halles, kde se obchodníci potřebovali brzy ráno něčím zahřát a současně i na kocovinu z nočního popíjení vína. Ovšem polévku z cibule znali už staří Římané. Tajemství cibulačky spočívá v pečlivé a pomalé karamelizaci rovnoměrně nakrájené cibule v kombinaci s nejlepším extra silným hovězím vývarem. Bageta se zapečeným sýrem Comté navrchu skvěle silnou polévkovou chuť doplňuje. Zkaramelizovaná cibule je nasládlá, a proto můžete zvolit i polosuché víno. Jaké nápoje tedy doporučujeme k cibulačce?

Doporučená vína pro párování s cibulačkou

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

3/5
3/5
3/5
3/5
2/5

V mladých vínech naleznete aroma a chuť citrusů a peckového ovoce, někdy s tóny bílého pepře. Zráním v sobě rozvinou aroma medu a toastu. Většina vinařů fermentuje a nechává vína zrát v nerezových tancích, ovšem staré dubové sudy jsou také často využívány a někteří producenti dokonce nechávají zrát čast svých nejlepších vín v nových sudech barrique.

Největším producentem Veltlínského na světě jsou vinaři z Rakouska (přes 60%). Na 2. místě je Slovensko. Čeští vinaři jsou 4. na světě, protože se jedná o nejpěstovanější odrůdu révy vinné v ČR. Na Moravě je nejvyhlášenější Znojemsko, kde se nejtypičtější Veltlíny na dobrých polohách  projevují vůní s muškátovým nádechem nebo mandlovými tóny. V chuti jsou svěží, kořenitá, pepřnatá a minerální.

2/5
2/5

Napsat komentář