Houbové těstoviny (pasta ai funghi) a párování s víny

Těstoviny s houbami nebo houbovou omáčkou mají výraznou zemitou chuť. Hřib smrkový neboli hřib pravý (Boletus edulis, italsky porcini) je považován za krále hub. Díky své výborné chuti, nádhernému aroma a příjemně pevné konzistenci je často využívaný do těstovin. Smrž špičatý (Morchella conica) je také velmi chutná aromatická houba. Nejprve bývá šedobéžový, pak se zbarví do olivové hnědé až načernalé. Jaká vína k těstovinám s houbami párovat?

Doporučená vína k těstovinám s houbami

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

3/5

Dolcetto znamená italsky “sladoučká věcička”. Jedná se o velmi rozšířenou odrůdu oblasti kolem měst Asti a Alba. DOLCETTO D’ALBA DOC dává nejfajnovější vína s tmavou rubínovou barvou, střední kyselostí a středními až vyšší taniny. Aroma švestek, červených třešní a sušených bylinek. Pijte raději mladé, ale nejlepší exempláře mohou zrát několik let.

2/5

Nejpěstovanější odrůda italského regionu Piemont. Vyrábějí se z ní  červená vína pod označením Barbera d’Asti DOCG (častěji považována za kvalitnější) a Barbera d’Alba DOC. Má střední až tmavou barvu, nízké až střední třísloviny a vysokou kyselinu. Typické je aroma červených třešní a švestek a někdy i černého pepře. Vína jsou obvykle vyráběna ve dvou stylech: jako mladé a ovocné bez jakéhokoliv ovlivnění dubovým sudem a nebo jako barrique s kořenitou chutí.

2/5

Napsat komentář