Guacamole a párování s nápoji

Guacamole a tortilla chipsy jsou perfektní s margaritou. Ihned se ocitnete v Mexiku. Nebo vyzkoušejte v kombinaci se šťavnatým bílým vínem jako Sauvignon blanc z Nového Zélandu, Chile, francouzského Sancerre nebo aromatický exemplář VOC Znojmo. Veltlínské zelené z Rakouska nebo opět ze Znojemska má pepřové tóny, které ladí s chilli v tomto mexickém avokádovém dipu. Chardonnay můžete úspěšně snoubit také, ale doporučuji především víno neovlivněné dubovým sudem.

Doporučené nápoje ke Guacamole, mexickému avokádovému dipu

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

3/5
3/5
2.1/5

V mladých vínech naleznete aroma a chuť citrusů a peckového ovoce, někdy s tóny bílého pepře. Zráním v sobě rozvinou aroma medu a toastu. Většina vinařů fermentuje a nechává vína zrát v nerezových tancích, ovšem staré dubové sudy jsou také často využívány a někteří producenti dokonce nechávají zrát čast svých nejlepších vín v nových sudech barrique.

Největším producentem Veltlínského na světě jsou vinaři z Rakouska (přes 60%). Na 2. místě je Slovensko. Čeští vinaři jsou 4. na světě, protože se jedná o nejpěstovanější odrůdu révy vinné v ČR. Na Moravě je nejvyhlášenější Znojemsko, kde se nejtypičtější Veltlíny na dobrých polohách  projevují vůní s muškátovým nádechem nebo mandlovými tóny. V chuti jsou svěží, kořenitá, pepřnatá a minerální.

2/5

Kvalitnější vína ze severovýchodu Itálie ukazují větší hloubku chuti než jejich levnější alternativy z velkoobjemové produkce v Benátsku. Kvalitnější vína pochází z klonů odrůdy, které můžete najít také ve Francii a Německu; mají menší bobule a nabízí tak více koncentrovaná vína.

Opakem jsou vína Pinot Grigio z Veneto pocházející z klonů se světlou slupkou a velkou bobulí s velkým poměrem dužiny. Tento “vodovitý” klon společně s brzkým sběrem a vysokými výnosy produkuje relativně neutrální a nevýrazná vína.

2/5
2/5

V Argentině se pěstuje předevšímv regionech Salta, La Rioja, San Juan a Mendoza. Ta nejlepší vína pochází z vysokých nadmořských výšek v regionech Cafayate, v provinci Salta. Víno je intenzivně ovocné, s květinovým aroma, středním tělem a kyselinou. Typická je chuť peckového ovoce a melounu. Protože se o jedná aromatickou odrůdu, vinifikuje se obvykle v nerezových tancích s kontrolovanou teplotou.

Napsat komentář