Zapomeňte na kaviár nebo ústřice, i ředkvičky jsou úžasnou volbou k Champagne

Mnoho milovníků vína si asi zvolí kaviár nebo ústřice jako jejich dokonalé snoubení k sklenici Champagne. Nepřehlížejte ovšem obyčejné čerstvé obyčejné ředkvičky, které tyto drahé suroviny překvapivě umí zastoupit. Párování s šampaňským bude pro mnohé z vás nejen překvapující, ale také nádherným gastronomickým zážitkem, dokonce u Vás doma. Ředkvičky mají zemitou kořenitou chuť s pikantním dotykem. Říkají si o řízná a pronikavá vína s výraznou kyselinou. Která to tedy jsou?

Doporučená vína k ředkvičkám

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

4/5

Christian Holthausen z Champagne domu AR Lenoble: “Ředkvičky servírované s nesoleným máslem a posypané solí “fleur de sel” jsou jedním z mých nejoblíbenějších letních předkrmů, samozřejmě v doprovodu vychlazené sklenice Champagne.” 

Didier Depond, president Delamotte a Salon Champagne domů dodává: “Pít sklenici Champagne zatímco ukusujete syrovou ředkvičku je jedním z nejobyčejnějších a přitom nejkrásnějších požitků mého života.”

Pikantní, lehce slaný a nakyslý chuťový profil ředkviček je v souladu s komplexním a řízným profilem Champagne s říznou kyselinou. Když si nakrájené plátky ředkviček dáte na BRIOŠKU a snoubíte s CHAMPAGNE BLANC DE BLANCS, budete přímo v ráji.

Respektovaný francouzský enolog a chemik Jacques Puisais založil Institut chuti (Institut du Gout) v 70. letech minulého století a napsal podrobného průvodce o párování jídel s francouzskými víny. Puisais ve svých 90. letech zdůvodňoval úspěšné párování ředkviček s Champagne ostrou chutí obou. Pikantnost Champagne je způsobena především výraznou kyselostí a obsahem oxidu uhličitého.

Ředkvičky jsou více pikantní, pokud jsou podávány se solí a máslem. “Pokud se napijte Champagne po snědení ředkviček, bude na vás šumivé víno působit méně řízně.”

Napsat komentář