Kaviár a párování s nápoji. Champagne nebo vodka?

Champagne a vodka se považují za dokonalou klasiku při párování ke kaviáru. Pravý kaviár z jesetera je symbolem absolutního luxusu a k němu luxusní Šampaňské. Vodka a kaviár zase mají podobný původ –  pocházejí z Ruska, ze země, kde se i “nemožné” stává skutečností. Vysoká kyselina, jemné perlení Šampaňského a pikantní opojnost vodky si skvěle rozumí se slanou a delikátní chutí kaviáru. 

Ke kaviáru lze ovšem úspěšně párovat i jiné nápoje. Které to jsou?

Vodka versus Champagne

Celá řada sommelierů se kloní spíše na stranu vodky, protože její neutrální chuť vám umožňuje se soutředit více na olejově-delikátní chuť kaviáru. Někteří však namítají, že panák vodky umrtví vaše patro natolik, že nebudete schopni si  naopak delikátní chuť kaviáru vůbec vychutnat.

Ještě mnohem více sommelierů preferuje Champagne. Ovšem Šampaňské by mělo být vyzrálé (ročníkové) ale stále ještě šťavnaté.. Champagne Blanc de blancs, které se vyrábí jen z odrůdy Chardonnay, je ke kaviáru sázkou na jistotu, protože má typicky lehké či střední tělo s primárním aroma a chutí citrusů. Avšak pokud základní víno pro výrobu Champagne zrálo v dubových sudech, získá víno tělo a delikátní chuť kaviáru může přehlušit.

Doporučené nápoje ke kaviáru

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

5/5

Nejlépe hodnocená vodka světa od elitní lotyšské značky. Dokonalá čistota s velmi jemným aroma bez jakékoli alkoholové pálivosti díky čtyřnásobné destilaci a filtraci.

Islandská vodka plná charakteru – vyvážená a nečekaná. Jemně nasládlá vůně a chuť broskvové marmelády, pistácií, liči s kulatým, suchým středně plným tělem a mátovým závěrem. 

Ukrajinská a neuvěřitelně 11x destilovaná prémiová, silná vodka, která je ultra jemná jako samet. Získá si Vás rafinovanou chutí s lehkými tóny lipového květu.

Nejprodávanější vodka na světě. Neobyčejně lehká a čistá švédská vodka velmi dobře drží alkohol a na závěr zanechává jemný dojem opečeného zrna.

3/5
3/5
2/5

Skvělý gin londýnského typu. Jemná chuť i aroma. Citrusové tóny spolu s exotickým kořením a jalovcem tvoří dokonalou harmonii. Ideální pro přípravu Martini.

S vítanými bonusovými citrusovými projevy je to vynikající Martini Gin, přesto dostatečně skvěle zpracovaný, aby se dal popíjet sám.

Žufánkův OMG směle konkuruje světové špičce mezi suchými giny. Nejlépe si jej vychutnáte jen s kostkou ledu, nebo v kombinaci s kvalitním tonikem.

Prémiový japonský řemeslný gin pocházející ze světoznámého domu Suntory v Osace. Úžasně bohatý s unikátní chutí, navíc v nádherné lahvi.

2/5
2/5
2/5

Napsat komentář