13 potravin zvyšujících libido a sexuální apetit. Jaké nápoje k nim pro dokonalé snoubení?

Přírodní afrodiziaka využívali už staří Egypťané. Tehdy používali na příklad ocásky z ještěrek nebo bodliny mořských ježků.  V našich končinách ale těmto prostředkům moc neholdujeme. Celou řadu běžných potravin dnes používáme v kuchyni, aniž bychom věděli, že jsou to afrodiziaka. Některé potraviny dokáží skutečně rozbušit srdce nejen gourmetů na celém světě. A aby to bylo naprosto dokonalé, zvolte k těmto afrodiziakům i perfektní nápoj. Zkrátka dokonalý labužnický zážitek, a možná mnohem více…bude vaší odměnou.

Obsah | Rychlé odkazy

avokado
Avokádo
Banán
Banány
bazilka
Bazalka
aroma-blueberries
Borůvky
Sweet potato isolated on white background
Brambory
Čokoláda
Čokoláda
chrest2
Chřest
lanyz-bile pozadi
Lanýže
pesto2
Pesto
grilled beef fillet steak meat with rosemary isolated on white background
Steaky& Burgery
spenat-baby
Špenát
losos-syrovy
Tučné ryby
Oysters in the white background
Ústřice

1

Avokádo

Avokádo je bohaté na vitamín B6 a kyselinu listovou, která pomáhá zlepšovat pocit energie. B6 také pomáhá regulovat prolaction, což posiluje libido. A ještě lépe! Avokáda obsahují mononenasycené tuky, jež jsou prospěšné pro naše srdce. Mechanismus zatím není zcela znám, ale poslední výzkumy se domnívají, že mononenasycené tuky pravděpodobně zvyšují produkci testosteronu. 

2

Banány

Toto sladké ovoce opravdu stojí za to, zařadit do jídelníčku, protože prokazatelně zvyšuje libido. Banány jsou skvělým zdrojem draslíku, tj. klíčovou živinou pro podporu svalové kontrakce, která je důležitá pro dobrý kvalitní sex. Banány také obsahují rostlinný enzym bromelain, který pomáhá tělu produkovat testosteron. Mnoho studií tvrdí, že ženy s větší sexuální touhou mají vyšší hladinu testosteronu.

3

Bazalka

Sladká bazalka je známa jako ocimum basilicum.  Aroma bazalky zvyšuje sexuální mužskou touhu. Středověké prostitutky se mazaly bazalkovým olejem za ušima, aby byly více svůdné. Bazalka zlepšuje krevní oběh v celém těle včetně pohlavních orgánů.  Však vyzkoušejte janovské pesto nebo italský salát caprese z buvolího sýra Mozzarella.

4

Borůvky

Podle společné studie University of East Anglia a Harvardské univerzity snižuje pojídání potravin bohatých na flavonoidy riziko poruchy erekce. A pozitivní vliv na erekci mají především tři druhy flavonoidů – anthocyanin (obsažený v borůvkách), flavanon a flavon (oba obsažené v citrusech).

5

Brambory

Ať se jedná o bílé nebo sladké odrůdy, brambory jsou skvělým zdrojem draslíku. Tato živina kompenzuje negativní vliv otoků způsobených nadměrným solením. Dále draslík zlepšuje krevní oběh, takže budete vypadat zdravěji a v ložnici si to více užijete. Je možné, že pojídání brambor zlepšuje i náladu. Mnoho studií totiž spojují depresi s nízkou hladinou draslíku v těle. 

6

Čokoláda tmavá

Aztécký vládce Montezuma vypil až 50 pohárů čokoládového nápoje předtím než se vydal do svého harému. Ovšem abyste získali do těla antioxidanty z čokolády, nepotřebujete vypít tolik jako on. Stačí když si dáte 30g tmavé čokolády s alespoň 60-70% kakaa. Tmavá čokoláda pomáhá uvolňovat stejné látky, které tělo produkuje během sexu.

7

Chřest

Chřest obsahuje vitamín A a C, což zvyšuje kvalitu pleti a vlasů. Když víte, že vypadáte skvěle, tak se i tak cítíte. A to je jen kousek od spontání zábavy, která může přijít… Navíc vysoký obsah draslíku a vitamínů B, které chřest obsahuje, dává tělu histamin, a tím zlepšuje prožitek při orgasmu.

8

Lanýže

Lanýže, drahé zemité houby s pronikavým aroma mají pověst afrodiziaka již od dob Římanů. Říká se, že Napoleon pojídal lanýže, aby zlepšil svou sexuální výkonnost. Dnes víme, že tyto houby obsahují zinek, který je důležitý pro správnou funkci sexuálních orgánů. Současně jejich pach obsahuje i androstenon, který je obsažen v mužském potu a slouží k vábení opačného pohlaví. Ovšem je potřeba být opatrní. Pro některé je to příliš silný pach, aby byl přitažlivý. Naopak část populace necítí androstenon vůbec.

9

Pesto

Janovské pesto se vyrábí ze dvou potravin, které jsou považovány za afrodiziaka – bazalka a piniové oříšky. Jde tedy vlastně o afrodiziakum na druhou.

10

Steaky a burgery

Pokud máte hektickou práci, nezřídka se stává, že často obviňujete z nedostatatku chuti na sex právě ji. A nejste samy. Jedním z hlavním důvodů, proč páry nemají častý sex je únava, vyčerpání a stres. Ale existuje přirodní složka, která vás může vrátit do hry. Jednou z příčin vyčerpanosti je nedostatek železa. Červené maso je přeplněné železem…to je skvělá zpráva, ne? Chápu, ne až tolik pro vegetariány, ale alespoň pro někoho…Navíc maso  je i bohaté na proteiny, např. hovězí steak nebo burger, přirozeně navyšuje hladinu dopaminu a noradrenalinu v mozku. Vědci si myslí, že tyto dvě látky jsou důležité pro ženské vzrušení, protože posilují citlivost během sexu. Steaku i burger jsou suroviny plné zinku. Takže, stejně jako ústřice se jedná o skvělé afrodiziakum pro muže. 

11

Špenát

Pojídání špenátu zlepšuje vaši náladu na sex díky zlepšení krevního oběhu v dolních partiích. Je bohatý na magnesium a minerály, což snižuje pravděpodobnost vzniku zánětu žil a pomáhá k prokrvování až ke konečkům. Ve svém důsledku to vede, stejně jako Viagra, k většímu vzrušení a většímu požitku ze sexu. Ženy snadněji dosáhnou orgasmu a muži přirozeněji erekce.

12

Tučné ryby

Není tajemstvím, že tučné ryby jako losos, tuňák, sardinky jsou jedním z nejlepších zdrojů omega-3 mastných kyselin, které snižují krevní tlak a triglyceridy současně zlepšují prokrvení. Efektivní cirkulace krve znamená, že krev snadněji dodá živiny a kyslík po celém těle, včetně pohlavních orgánů, takže ty mohou dobře fungovat během sexu. Omega-3 posilují také produkci dopaminu, jedné z látek našeho mozku, která způsobuje pocit potěšení.

13

Ústřice

Ústřice jsou považovány již mnoho let za potravinu, která zvyšuje libido. Proč? Obsahují totiž dvě aminokyseliny, kyselinu D-Asparágovou a odvozenou látku NMDA (N-methyl-D-aspartate). Obě tyto látky zvyšují pohlavní hormony u mužů i žen. Pro lepší účinek je důležité je pojídat syrové a nejen pár kusů.

Napsat komentář