Odrůda Malbec a párování s jídlem

Malbec je vlajkovou lodí Argentiny, která má celosvětově nejrozlehlejší vinice této tmavé odrůdy. Argentina produkuje temná inkoustová vína plného těla s aroma černého ovoce s hodně hladkými tříslovinami. Ovšem jedná se o starobylou odrůdu révy vinné, která vznikla spontáním křížením ve Francii. V současné době se pěstuje v oblasti Cahors na jihozápadě Francie, kde se někdy odrůda označuje jako Côt (Noir). Je to víno, které se výborně hodí ke grilovanému hovězímu, BBQ nebo místní francouzské masové specialitě cassoulet. Jak se od sebe liší argentinský Malbec od toho z Cahors? Jaká jídla s ním doporučujeme snoubit?

Doporučená párování odrůdy Malbec s jídlem

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

4/5

CASSOULET; jídlo z jižní Francie, bohatý a dlouho vařený casserole, který obsahuje maso (nejčastěji vepřové, klobása, husa, kachna a někdy i skopové). Především s víny z CAHORS.

4/5

HOVĚZÍ, především PEČENÉ a DUŠENÉ, např. hovězí FAJITAS, hovězí v MEXICKÉ KUCHYNI. 

4/5

JEHNĚČÍ, především BBQ – BARBECUE, GRILOVANÉ, PEČENÉ, DUŠENÉ, především v rámci MEXICKÉ KUCHYNĚ. Především s Malbecem z Argentiny.

4/5

MASO, především BBQ – BARBECUE, DUŠENÉ, GRILOVANÉ

4/5

STEAK, GRILOVANÝ

3/5

KLOBÁSA

3/5

PIZZA, především S HOUBAMI, nebo S KLOBÁSOU

3/5

SÝRY, především SÝR S UŠLECHTILOU MODROU PLÍSNÍ

2/5

EMPANADAS, tj. malé pečené taštičky s náplní z mletého masa, kukuřice nebo sýra. Především s Malbecem z Argentiny.

2/5

HAMBURGER

2/5

HOUBY a HOUBOVÁ JÍDLA

2/5

CHILLI

2/5

CHIPOTLES, tj. uzená chili paprička, která co do pálivosti je srovnatelná s maďarskou feferonkou nebo s omáčkou Tabasco. Používá především v mexické kuchyni. Především s Malbecem z Cahors díky nižší úrovni alkoholu než u argentinských vín, což nenásobí pálivost jídla. 

2/5

INDICKÁ KUCHYNĚ, především KUŘECÍ nebo JEHNĚČÍ. Především s Malbecem z Cahors díky nižší úrovni alkoholu než u argentinských vín, což nenásobí pálivost jídla. 

2/5

MLETÉ MASO

2/5

LIVÁ JÍDLA. Především s Malbecem z Cahors díky nižší úrovni alkoholu než u argentinských vín, což nenásobí pálivost jídla. 

2/5

SLANINA

2/5

ŠUNKA, především PEČENÁ

2/5

VEPŘOVÉ, především BBQ – BARBECUE, nebo MEXICKÁ KUCHYNĚ

Napsat komentář