5 druhů piv pro skvělé párování s jakýmkoli jídlem

Každý zkušený sommeliér moc dobře ví, že existují okamžiky, kdy se bez piva neobejde. Po degustaci 50 nebo i 100 vzorků vína za jediný den je potřeba osvěžit sommeliérské patro nápojem, který není tak agresivní – tedy pivem. Pivo má nízké kyseliny a skvěle se páruje s celou řadou pikantních jídel. V následujím článku doporučuji 5 pivních stylů, které se vyplatí mít neustále ve své ledničce. Pomohou vám totiž úspěšně zvládnout snoubení s téměř jakýmkoliv jídlem.

5 pivních stylů, které vám pomohou zvládnout párování s téměř jakýmkoliv jídlem

1

Plzeňské / Pilsner

Český vynález z roku 1842 se podílí na drtivé většině celosvětové spotřeby piva. A nejen to. Hodí se k párování s téměř čímkoli – od buráků a pikantního hot-dogu, přes pizzu až po kraba s měkkým krunýřem.

2

Pšeničné pivo,
bílé pivo typu
Witbier nebo Weissbier

Pšeničné pivo obsahuje určitý podíl pšeničného sladu. Projevuje se velmi nízkou hořkostí a je relativně sladké. Snoubí se velmi dobře s celou řadou jídel – od salátů, sendvičů, přes smažená a pikantní jídla až po lehké úpravy mořských plodů. Mezi klasické kombinace patří witbier, např. Hoegaarden a mušle v páře.

3

Ale

Vyberte si z neuvěřitelné škály ejlů – jantarový Red ale (někdy nazývaný Amber) k smaženým a slaným jídlům nebo tmavý, pokud patříte mezi milovníky steaků. 

4

Belgické lambic pivo

Standardní verze může skvěle doprovodit cokoliv od vajíček až po ceviche, zatímco ovocné verze (např. třešňová nebo malinová) se snoubí s ovocnými dezerty.

5

Stout

Mějte při ruce vždy Guiness, pokud máte rádi ústřice. Pokud jste máte rádi něco sladkého na zub, potom zvolte čokoládový nebo Imperial stout, který je skvělý k čokoládovým dezertům.

Napsat komentář