Těstoviny se sýrem Ricotta a párování s víny

Ricotta není tvaroh, jak se lidé často domnívají, protože se vyrábí ze syrovátky. Produkuje se jak z kravského, tak i z ovčího mléka a podle stupně zralosti má jemnou nebo pikantní chuť. Do těstovin se častěji používá čerstvá ricotta, typicky s rajčatovou omáčkou nebo se špenátem či jinými zelenými bylinkami. Špenát je považován za problematickou surovinu pro párování s víny, protože jeho kyselina a hořkost mohou způsobit železitou příchuť. Jaká vína tedy k takovým těstovinám párovat?

Doporučená vína k těstovinám se sýrem Ricotta

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

4/5

CHIANTI CLASSICO DOCG pochází z tradiční centrální části z vyšších nadmořských výšek, což zpomaluje zrání hroznů, zachovává šťavnatou kyselinu a bylinné tóny. Typické je aroma a chuť třešní. 

CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG musí zrát minimálně 24 měsíců a z toho alespoň 3 měsíce v láhvi. Je na rozhodnutí vinaře, zda-li bude víno zrát v dubovém sudu a kolik měsíců. V praxi ovšem drtivá většina RISERVA vín zraje na dubu před uvedením na trh.

 

2/5

Odrůda Montepulciano poskytuje vinařům vysokou úroveň tříslovin a barviva, je tedy tmavé. Má střední kyselinu. Typická je chuť po švestce a černých třešních. Většinou se jedná o jednoduchá a ovocná vína vyrobená bez zrání v dubových sudech. Existují ovšem i koncentrovanější příklady vín, které po kratší dobu zrály v dubu.

2/5

Nejrozšířenější je v U.S.A. (apelace Lodi, Sonoma, Paso Robles) a v italské Puglii.

Většina vín představuje jednoduchá a ovocná vína k rychlému pití, většinou jako PUGLIA IGT.

Nejlepší exempláře jsou ale plné, se střední úrovní taninů a kyselosti, s vysokým alkoholem. Typické je aroma ostružin, jahod, kompotovaných broskví, skořice a sladkého tabáku. 

 

Napsat komentář