Boršč, borscht, ukrajinská polévka z červené řepy a co k ní pít?

Když se na Ukrajině zeptáte na původ receptu na boršč (borscht), hned se rozvíří zapálená debata. Existuje tolik verzí receptu, kolik je na Ukrajině kuchařů. V zahraničí bývá původ mylně připisován Rusku. Recept na tuto hustou polévku je ovšem tak starý  jako sama kyjevská říše. Název borscht (boršč) je odvozen ze slova brch, jak se říkalo ve staroslavanštině řepě. Původně se polévka dělala z divokých rostlin nebo z ovsa, až později začala hrát roli hlavní ingredience řepa. Co pít k boršči? Jaké víno nebo pivo se k němu hodí?

Doporučená vína pro párování s borščem

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

3/5
2/5

Nejlépe hodnocená vodka světa od elitní lotyšské značky. Dokonalá čistota s velmi jemným aroma bez jakékoli alkoholové pálivosti díky čtyřnásobné destilaci a filtraci.

Islandská vodka plná charakteru – vyvážená a nečekaná. Jemně nasládlá vůně a chuť broskvové marmelády, pistácií, liči s kulatým, suchým středně plným tělem a mátovým závěrem. 

Ukrajinská a neuvěřitelně 11x destilovaná prémiová, silná vodka, která je ultra jemná jako samet. Získá si Vás rafinovanou chutí s lehkými tóny lipového květu.

Nejprodávanější vodka na světě. Neobyčejně lehká a čistá švédská vodka velmi dobře drží alkohol a na závěr zanechává jemný dojem opečeného zrna.

2/5

Napsat komentář