Těstoviny s jarní zeleninou (Pasta primavera) a párování s vínem

Ač název mylně napovídá, pasta primavera není jídlo pouze na jaro a léto. Jedná se o zeleninové jídlo, které je skvělé po celý rok. A složení můžete obměňovat podle sezóny nebo podle toho, co máte zkrátka po ruce: od cukety, přes mrkev, červenou cibuli, brokolici, rajčata, papriky, chřest, špenát, hrášek až po česnek. A jaká vína s tímto skvělým lehkým, ale i zdravým jídlem párovat?

Doporučená vína k těstovinám se zeleninou

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

3/5

Kvalitnější vína ze severovýchodu Itálie ukazují větší hloubku chuti než jejich levnější alternativy z velkoobjemové produkce v Benátsku. Kvalitnější vína pochází z klonů odrůdy, které můžete najít také ve Francii a Německu; mají menší bobule a nabízí tak více koncentrovaná vína.

Opakem jsou vína Pinot Grigio z Veneto pocházející z klonů se světlou slupkou a velkou bobulí s velkým poměrem dužiny. Tento “vodovitý” klon společně s brzkým sběrem a vysokými výnosy produkuje relativně neutrální a nevýrazná vína.

2/5
3/5

Záznamy o této odrůdě můžeme najít už v 15. století. Tradičně se využívala pro cuvée, aby zjemnila červená hutná vína z odrůdy Nebbiolo, ale v posledních letech narůstá její výměra. Vyrábí se z ní jemné víno s citrusovým a květinovým aroma.

Napsat komentář