Zapečené těstoviny (lasagne) a párování s víny

Všichni nejspíš ze zvyku setrváváme u jednotvárné podoby lasagní – plátky nudlového těsta střídavě vrstvené s boloňskou a rajčatovou omáčkou a bešamelem. Vše zapečené. Zapomínáme, že v “lasagne” konceptu lze použít téměř cokoli. Zkuste lasagne proložit na másle dušenými houbami a kolečky salámu; nebo nasekaným špenátem a bešamelovou omáčkou (Lasagne con spinachi). Nebo s masem z dušené pečeně nakrájeným na plátky a na zalití zužitkujte vypečenou šťávu. Přidejte spoustu nastrouhané čerstvé mozzarelly a parmezánu a dejte zapéct. Pokud jde o párování s víny, potom respektujte opět hlavní ingredienci nebo omáčku. Inspiraci pro párování můžete najít níže nebo v některém článků o párování vín s italskými těstovinami.

Doporučená vína k zepečeným těstovinám (lasagne)

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

4/5

CHIANTI CLASSICO DOCG pochází z tradiční centrální části z vyšších nadmořských výšek, což zpomaluje zrání hroznů, zachovává šťavnatou kyselinu a bylinné tóny. Typické je aroma a chuť třešní.

CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG musí zrát minimálně 24 měsíců a z toho alespoň 3 měsíce v láhvi. Je na rozhodnutí vinaře, zda-li bude víno zrát v dubovém sudu a kolik měsíců. V praxi ovšem drtivá většina RISERVA vín zraje v dubovém sudu před uvedením na trh.

2/5

Trochu zmatečně se jedná o synonymum pro odrůdu Croatina z Olrepó Pavese a z Colli Piacentini v Emilia-Romagna (DOC vín deklarovaná jako Bonarda z Oltrepó Pavese jsou vlastně vyrobeny z odrůdy Croatina). Další matoucí skutečnost spočívá v tom, že název Bonarda Navarese v severním Piemontu se nevyrábí z odrůdy Bonarda, ale z Uva Rara, kterou můžete najít také v Lombardii a Emilia-Romagna. Skutečná Bonarda, Bonarda Piemontese, je v podstatě téměř vyhynulá.

Napsat komentář