Holub, hrdlička a párování s vínem

Ze čtyř u nás se volně vyskytujících druhů divokých holubů mají kulinářský a lovecký význam jen dva: holub hřivnáč a menší hrdlička zahradní, která k nám začala pronikat z jihovýchodní Evropy teprve před několika desetiletími. Maso dikových holubů a hrdliček se prodává jen málokdy. Většina masa na trhu pochází z chovů. Jaké víno podpoří skvělou chuť divokého holouběte?

Doporučená vína pro párování s holubem nebo hrdličkou

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

4/5
4/5

Vinařská apelace u Touraine – CHINON, které se nachází na severu údolí řeky Loiry a BOURGUEIL, který je naopak na jihu. Vína určena pro brzké pití pochází z písčitých půd, zatímco plnější vína  s výraznějšími tříslovinami jsou z jižně orientovaných svahů s vápenito-jílovou půdou. Někteří vinaři nechávají svá vína školit v dubových sudech a nejlepší exempláře mají potenciál zrání v láhvi po mnoho let.

4/5

Vína z apelace HERMITAGE pochází z příkrých jižně orientovaných svahů nad městečkem Tain-l’Hermitage. Nejlepší exempláře jsou tradičně směsí vín pocházejících z různých mikro-oblastí, tzv. lieux-dits. Ovšem v poslední době začali někteří vinaři uvádět na trh vína z konkrétních lieux-dits. Místní vína mají rozhodně více plné tělo ve srovnání s ostatními víny ze Severní Rhôny a zrají velmi dobře.  Vína bývají velmi tmavá, tříslovinová, s intenzivním aroma černého i červeného ovoce, kouře, černého pepře a dalšího koření. Po asi deseti letech zrání se často rozvine komplexní  aroma zvěřiny a kompotovaného ovoce. Vína zrájící v nových dubových sudech bývají spíše výjimkou. V porovnání s víny z Bordeaux obsahují méně kyselin.

4/5

Napsat komentář