Těstoviny se smetanovou omáčkou a párování s víny

Většině gourmetů se líbí svěží vína s vyššími kyselinami v kombinaci s bohatou krémovou a tučnou smetanovou omáčkou. Je to velmi příjemný kontrast. Současně svěží víno pročistí i patro před každým soustem. Smetanové těstoviny mají také většinou velmi jemnou chuť, a proto by nápoje měly být také delikatní a elegatní, aby chuť těstovin nebyla něčím “přebíjena”. Jaká vína tedy snoubit k italskými těstovinami se smetanovou omáčkou?

Doporučená vína k těstovinám se smetanovou omáčkou

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

3/5

Nejlepší Soave vína jsou z hornaté části a jsou prodávána pod označením SOAVE CLASSICO DOC. Víno má zralou ovocnou chuť, ale přesto si uchovává svěží kyselinu. Může zrát několik let.  Víno z rovinaté části (SOAVE DOC) je ovocnější s nižší kyselinou. Menší množství jiných bílých odrůd může být přidáno do kupáže k hlavní odrůdě Garganega.

2/5
2/5

Kvalitnější vína ze severovýchodu Itálie ukazují větší hloubku chuti než jejich levnější alternativy z velkoobjemové produkce v Benátsku. Kvalitnější vína pochází z klonů odrůdy, které můžete najít také ve Francii a Německu; mají menší bobule a nabízí tak více koncentrovaná vína.

Opakem jsou vína Pinot Grigio z Veneto pocházející z klonů se světlou slupkou a velkou bobulí s velkým poměrem dužiny. Tento “vodovitý” klon společně s brzkým sběrem a vysokými výnosy produkuje relativně neutrální a nevýrazná vína.

2/5

Napsat komentář