Těstoviny s červenou řepou a párování s víny

Ideálním párováním pro pečenou červenou řepu je Ryzlink rýnský, zvláště ten z Německa nebo Rakouska. Navíc si tak upravenou řepu užijete jak se suchým tak i s polosladkým vínem z této odrůdy. Ale jaké víno párovat k italské pastě s červenou řepou nebo s omáčkou z ní? 

Doporučená vína k těstovinám s červenou řepou

5/5

Dokonalé! Svatý grál, který chce většina gourmetů zažít! 

4/5

Skvělé velmi často doporučované snoubení!

3/5

Doporučované párování mnoha sommeliéry.

2/5

Netradiční snoubení, které může příjemně překvapit.

vyhnete se

Vyhněte se!

2/5

CHIANTI CLASSICO DOCG pochází z tradiční centrální části z vyšších nadmořských výšek, což zpomaluje zrání hroznů, zachovává šťavnatou kyselinu a bylinné tóny. Typické je aroma a chuť třešní.

CHIANTI CLASSICO RISERVA DOCG musí zrát minimálně 24 měsíců a z toho alespoň 3 měsíce v láhvi. Je na rozhodnutí vinaře, zda-li bude víno zrát v dubovém sudu a kolik měsíců. V praxi ovšem drtivá většina RISERVA vín zraje v dubovém sudu před uvedením na trh.

2/5

Vinohrady jižního Toskánska jsou položeny v nižší nadmořské výšce než Chianti a mají teplejší podnebí. Teploty jsou ovšem zmírňovány chladnými větry vanoucími od moře. 

VINO NOBILE DE MONTEPULCIANO (nebo jen NOBILE) musí zrát alespoň 2 roky než je uvedeno do prodeje.

V případě méně kvalitních ročníků nebo pokud víno nezrálo požadovanou minimální dobu je prodáváno pod označením ROSSO DI MONTEPULCIANO DOC.

Napsat komentář