Negroni koktejl: Osvěžující nahořklý populární drink z Florencie.

Negroni je jednoduchý, ale nádherně hořký a osvěžující koktejl. Říká se, že vznikl ve 20. letech 20. století v baru Casoni v italské Florencii díky neohroženému hraběti Camillo Negroni, který po tamním barmanovi chtěl nahradit sodu ginem u svého jinak oblíbeného koktejlu Americano. Aby barman ještě více odlišil nový drink od ostatních, ozdobil jej pomerančovou kůrou místo obvyklého plátku citrónu. Vznikl tak nápoj, který patří mezi desítku nejoblíbenějších koktejlů světa. Jiné zdroje uvádějí, že tento koktejl vznikl v 50. letech 20. století pod původním názvem Camparinete coctail, ale společnost Campari se rozhodla ho nazvat Negroni, aby ho tak odlišila od jiných místních nápojů na bázi Campari. Za 50 nebo 100 let (?) jeho existence vzniklo samozřejmě mnoho upravených verzí, např. místo ginu se někdy používá mezcal nebo rum. Campari lze nahradit i jiným sladkým bitterem, ovšem je to spíše výjimkou.

Ingredience

Potřeby

Postup pro "krátkou" verzi

  1. Nalijte všechny složky do sklenky na martini a promíchejte. 
  2. Ozdobte závěsem z citrónové kůry.

Postup pro "dlouhou" verzi

  1. Do high-ball sklenky nalijte všechny ingredience kromě sody.
  2. Doplňte sodovkou a zamíchejte.

Skvělý gin londýnského typu. Jemná chuť i aroma. Citrusové tóny spolu s exotickým kořením a jalovcem tvoří dokonalou harmonii. Ideální pro přípravu Martini.

S vítanými bonusovými citrusovými projevy je to vynikající Martini Gin, přesto dostatečně skvěle zpracovaný, aby se dal popíjet sám.

Žufánkův OMG směle konkuruje světové špičce mezi suchými giny. Nejlépe si jej vychutnáte jen s kostkou ledu, nebo v kombinaci s kvalitním tonikem.

Prémiový japonský řemeslný gin pocházející ze světoznámého domu Suntory v Osace. Úžasně bohatý s unikátní chutí, navíc v nádherné lahvi.

Napsat komentář