Koktejl Pink Gin: Sauvignon Blanc ve světě koktejů

Pink Gin, je lehký a osvěžující koktejl, který je ve světě míchaných nápojů tím, čím je Sauvignon Blanc ve světě vín. Původ lze vystopovat u anglického vojenského námořnictva. Námořnici pili gin, aby se obrnili proti životu na moři, a hořkou angosturu si přidávali, aby si vyléčili žaludeční nevolnost. Obě ingredience spolu srostly. Před přípravou uložte gin na 24 hodin do mrazničky, abyste měli jistotu, že bude ledově chladný.

Ingredience

Potřeby

Postup

  1. Nalijte hořkou angosturu do sklenice na martini a otočte sklenici, abyste “potáhli” vnitřek.
  2. Do mixovací sklenice nasypte led.
  3. Přilijte gin.
  4. Dobře promíchejte.
  5. Proceďte do sklenice na martini.
  6. Ozdobte citrónovou kůrou.

Doporučované giny

Skvělý gin londýnského typu. Jemná chuť i aroma. Citrusové tóny spolu s exotickým kořením a jalovcem tvoří dokonalou harmonii. Ideální pro přípravu Martini.

S vítanými bonusovými citrusovými projevy je to vynikající Martini Gin, přesto dostatečně skvěle zpracovaný, aby se dal popíjet sám.

Žufánkův OMG směle konkuruje světové špičce mezi suchými giny. Nejlépe si jej vychutnáte jen s kostkou ledu, nebo v kombinaci s kvalitním tonikem.

Prémiový japonský řemeslný gin pocházející ze světoznámého domu Suntory v Osace. Úžasně bohatý s unikátní chutí, navíc v nádherné lahvi.

Napsat komentář