Koktejl Godfather: whiskey a Amaretto jsou prostě boží

Podle jména Godfather (=kmotr) je zřejmé, že jde o italsko americký koktejl. Přestože konzistence skotské whisky a italského amaretto jsou naprosto odlišné, v tomto míchaném drinku se navzájem dokonale doplňují. Výsledkem je silný koktejl s lehkým citrusovým řízem. Tento after-dinner byl vynalezen v 70. letech 20. století. Patří mezi zřídka se vyskytující koktejly na bázi likéru Amaretto. Pokud nahradíte skotskou whiskey vodkou, aby chuť likéru Amaretto lépe vynikla, jde o koktejl God Mother

Ingredience

Potřeby

Postup

  1. Nalijte do sklenice whisky a amaretto.
  2. Zamíchejte.
  3. Přidejte tři nebo čtyři kostky ledu.
  4. Podávejte s plátky karamboly nebo limetky.

Špičkové skotské whisky

Typická 10-letá kouřová a řašelinová whisky pro jižní pobřeží skotského ostrava Islay. Ale přesto se zásadně liší. Jemná měkká chuť se spoustou vanilkových tónů, poté zvolna přebírá prim kouř a dub. Dlouhý lehce pepřový a kouřový závěr. Jeden z nejlepších poměrů kvality a ceny ve světě whisky.

Hlubová barva, bohatá a plná chuť pochází ze sudů po bourbonu (5 let zrání) a poté ze sudů po oloroso sherry a poté po sherry PX. Dlouhá a sladká dochuť s dotekem koncentrovaného ovoce. Jedná se o prvotřídní old-style jednosladovou whisky ze skotské Vysočiny.

Whiskey z překrásně umístěné destilérky ze skotských ostrovů. Aroma je kouřové a slané s tóny ovocné sladkosti. Chuť uklidňuje svou sladkostí, aby vzápětí vzplanul silný, asertivní kouř. Slaný a pepřový závěr. Whisky zdůrazňující rašelinový element.

Lagavulin je legendou mezi skotskými whisky. Patří k těm nejvýraznějším, na jaké narazíte. Výrazné, robustní a komplexní aroma – kouřové v souhře se sušeným ovocem. Vyzývavě kouřová chuť s dotek myrty. Dlouhý a komplexní závěr plný kouře a slanosti mořských řas.

Napsat komentář