Koktejl Tom Collins: Osvěžující long-drink na horké letní dny

Říká se, že tento klasický koktejl pochází z počátku 19. století. Poprvé ho namíchal barman jménem Collins ve slavném hotelu Limer’s v Londýně. V originálním receptu je použitý Genever – holandská jalovcová podoba ginu. Později byl Genever nahrazen lehce nasládlejším ginem London Dry zvaným “Old Tom” – a Tom Collins byl na světě. Název Collins se používá i u celé řady dalších koktejlů. Tom je osvěžující a stylový “dlouhý” nápoj na horké letní dny.

Ingredience

Potřeby

Postup

  1. Naplňte šejkr do poloviny ledem.
  2. Přilijte gin, citronovou šťávu a cukrový sirup.
  3. Dobře protřepejte.
  4. Proceďte do high-ball sklenky naplněné ledem a opatrně dolijte sodovku.
  5. Jemně zamíchejte, aby nevyprchaly bublinky.
  6. Ozdobte třešní maraschino vhozenou do sklenice a plátkem citronu, který vhodíte do sklenice nebo upevníte na okraj sklenice.

Doporučené giny

Skvělý gin londýnského typu. Jemná chuť i aroma. Citrusové tóny spolu s exotickým kořením a jalovcem tvoří dokonalou harmonii. Ideální pro přípravu Martini.

S vítanými bonusovými citrusovými projevy je to vynikající Martini Gin, přesto dostatečně skvěle zpracovaný, aby se dal popíjet sám.

Žufánkův OMG směle konkuruje světové špičce mezi suchými giny. Nejlépe si jej vychutnáte jen s kostkou ledu, nebo v kombinaci s kvalitním tonikem.

Prémiový japonský řemeslný gin pocházející ze světoznámého domu Suntory v Osace. Úžasně bohatý s unikátní chutí, navíc v nádherné lahvi.

Napsat komentář